Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2013

Κέρδισε ο Ζαφειράκης στην Αλεξάνδρεια
Με σκορ 53 - 60 η ομάδα μπάσκετ του Ζαφειράκη πέρασε από την δύσκολη έδρα της Αλεξάνδρειας.
Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για την ομάδα του Ζαφειράκη αφού σε όλο το πρώτο ημίχρονο βρίσκονταν πίσω στο σκορ και σε συνδιασμό με τον τραυματισμό του Ιωσηφίδη, τα πράγματα έδειχναν να πηγαίνουν στραβά. Το πάθος όμως των παικτών για την νίκη και η πολύ καλή απόδοση των περιφεριακών, τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση έφερε την διαφορά στους 10 με 12 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο.
Σύνθεση ( Τούφας - Πουρλίδας ) Βάιγκαντ 5 (1) , Ιωσηφίδης , Μουρατίδης 12 (1) , Ζιάννης 3 , Τούφας , Ιατρού , Γκανάς 9 (1) , Σκουλαριώτης 19 , Σιδηρόπουλος 4 , Χειμαριός 8 , Μίλης , Μυλωνάς .
Το επόμενο Σάββατο στις 6 η ώρα η ομάδα παίζει εντός έδρας με την ομάδα της Αριδαίας, σε ένα παιχνίδι που όλοι πιστεύουν ότι θα γίνει στο γήπεδο της Νάουσας και δεν θα χρειαστεί να μετακομίσει πάλι στην Βέροια.