Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2014

Football League, 21η αγωνιστική Μπλόκο στον Πύργο για Ολυμπιακό Βόλου, τεσσάρα τα Ψαχνά

Φωτογραφία από την αναμέτρηση Νίκη Βόλου- Καβάλα
Ο Πανηλειακός νίκησε 1-0 τον Ολυμπιακό Βόλου και ο Ηρακλής Ψαχνών την Γλυφάδα (4-0)

Μετά από τέσσερις μήνες ο Ολυμπιακός Βόλου υποχρεώθηκε σε ήττα από τον Πανηλειακό (1-0), την ώρα που ο Ηρακλής Ψαχνών πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης (4-0 την Γλυφάδα), ενώ στον Βόρειο Ομιλο η Νίκη Βόλου επέστρεψε στις νίκες (3-0 την Καβάλα).
Στον Νότιο Ομιλο ο Πανηλειακός έβαλε φρένο στην πορεία του Ολυμπιακού Βόλου, καθώς με τέρμα του Βανγκελί (64’) πήρε σπουδαίο τρίποντο και ανάγκασαν τους Βολιώτες στην δεύτερη ήττα τους στο πρωτάθλημα.
Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε με 4-0 της Γλυφάδας, με τα γκολ των Στάγιτς (16’), Νικολόπουλο (26’), Κρητικό (47’) και Μπουμάλ (54’).

Στον Βόρειο Ομιλο η Νίκη Βόλου επέστρεψε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας καθώς κέρδισε 3-0 την Καβάλα με τέρματα των Τζιώρα (9 και 78’) και Ζουλιώτη (57’).

Στην Καρδίτσα η Αναγέννηση κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Μπουντούρη, ενώ ο Απόλλων Καλαμαριάς είχε προηγηθεί με το ανάποδο ψαλίδι του Μπερτέν στο 43ο λεπτό.

Αιγινιακός- Κέρκυρα (23/02)

Βαθμολογία: Κέρκυρα*** 47, Νίκη Βόλου 41, Ηρακλής 39, Αιγινιακός*** και Αναγέννηση Καρδίτσας 37, Εθνικός Γαζώρου 32, Ζάκυνθος 31, Απόλλων Καλαμαριάς 30, Τύρναβος 29, Πιερικός 20, Δόξα Δράμας 18, Καβάλα 17, Βατανιακός 14, Αναγέννηση Γιαννιτσών 12