Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2014

Πρέμιερ Λιγκ, 27η αγωνιστική Ματς- θρίλερ για την Λίβερπουλ

Σε ένα χορταστικό από θέαμα παιχνίδι η Λίβερπουλ πήρε σπουδαία νίκη επί της Σουόνσι με 4-3!

Σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι στο «Άνφιλντ» η Λίβερπουλ κατάφερε και πήρε τελικά τη νίκη με 4-3 επί της Σουόνσι και έμεινε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Νίκη και για την Νιούκαστλ (1-0 την Αστον Βίλαν).

Η Λίβερπουλ άνοιξε το σκορ με το… καλημέρα αφού ο Στάριτζ έκανε το 1-0, για να έρθει ο Χέντερσον στο 20ο λεπτό να κάνε ι το 2-0. Όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Σέλβει (23’) να μειώνει και ο Μπονί (27’) να κάνει το 2-2. Οι «κόκκινοι» πήραν ξανά προβάδισμα στο σκορ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Στάριτζ, για να έρθει ξανά η ισοφάριση με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπονί (48’). Το τελικό 4-3 διαμόρφωσε ο Χέντερσοβν στο 74ο λεπτό, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Την πρώτη της νίκη έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές πέτυχε η Νιούκαστλ απέναντι στην Αστο Βίλαν. Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης ο Ρεμί.

Νόριτς - Τότεναμ 1-0

Η βαθμολογία (με αστερίσκο οι ομάδες με αγώνα λιγότερο): Τσέλσι 60, Άρσεναλ 59, Μάντσεστερ Σίτι 57*,  Λίβερπουλ 56, Τότεναμ 50, Έβερτον 45*,  Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 45,  Νιούκαστλ 40, Σαουθάμπτον 39, Γουέστ Χαμ 31,  Χαλ 30, Σουόνσι και Νόριτς 28, Άστον Βίλα και Στόουκ 27,  Κρίσταλ Πάλας 26*, Γουέστ Μπρομ 24, Σάντερλαντ 24*, Κάρντιφ 22, Φούλαμ 21