Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014

Ο Έξαρχος ξελάσπωσε τα Λευκάδια με 2-1 επί του μαχητικού Δομοκού.Φωτορεπορτάζ

O συνήθης ...ύποπτος-Έξαρχος ξελάσπωσε τα Λευκάδια με 2-1 επί του μαχητικού Δομοκού.Φωτορεπορτάζ
Με δυο τέρματα του συνήθη ύποπτου στην επίτευξη των τερμάτων της ομάδας του, του Ντίνου Έξαρχου, τα Λευκάδια νίκησαν το μεσημέρι της Κυριακής 19 Ιανουαρίου με 2-1 την μαχητικότατη ομάδα του Δομοκού.
Το πρώτο τέρμα πέτυχε ο Έξαρχος στο 33΄του πρώτου ημιχρόνου και το ζευγάρωσε στο ίδιο περίπου διάστημα του δευτέρου, ενώ στο 94΄ο Δομοκός μείωσε σε 2-1, με αποτέλεσμα να καρδιοκτυπήσουν οι φίλαθλοι των Λευκαδίων, οι οποίοι είδαν στο πρώτο ημίχρονο το δοκάρι να σταματά δυο φορές τους παίκτες του Νίκου Παπανώτα, από το να ανοίξουν το σκορ! Σίγουρα το σημερινό παιχνίδι δεν θα είναι αυτό που θα θυμούνται για πολύ καιρό όσοι το παρακολούθησαν, το ζήτημα όμως είναι ότι τα Λευκάδια πήραν το τρίποντο και συνεχίζουν να ελπίζουν για κάτι καλύτερο, αλλά σύντομα τα δύσκολα θα έρθουν μπροστά τους, αφού έχουν να αντιμετωπίσουν Κύμη και Λαμία εκτός έδρας. Μαχητής για μια ακόμη φορά ο Χρήστος Ζαρογιάννης, ο οποίος παρά τους τραυματισμούς του τα δίνει όλα και είναι από τους κορυφαίους της ομάδας του. Ο Ντίνος Έξαρχος δείχνει να κάνει αυτό που ξέρει καλά. Το να πετυχαίνει τέρματα. Δείτε φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι.