Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Καλή παρουσία του ΑΣ ΡΩΜΑΙΟΣ - Με 14 μετάλλια στο Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος που πραγματοποιήθηκε στην Αλεξάνδρεια
Το προηγούμενο Σάββατο, 18 Ιανουαρίου, στο κλειστό γυμναστήριο του 2ου γυμνασίου Αλεξάνδρειας, πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία το Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος ju jitsu στο οποίο συμμετείχαν 380 αθλητές από 23 σωματεία.

Μέρος στους αγώνες πήρε και ο ΑΣ ΡΩΜΑΙΟΣ, ο οποίος συμμετείχε με 17 αθλητές οι οποίοι με την παρουσία τους έφεραν στον σύλλογο 14 συνολικά μετάλλια, 3 χρυσά, 5 αργυρά και 6 χάλκινα, δείχνοντας πως η μύηση των νεαρών αθλητών στα μυστικά του αθλήματος βρίσκετε σε καλό δρόμο, με τον σύλλογο να μετράει ουσιαστικά τον πρώτο του χρόνο ενεργής παρουσίας στις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομοσπονδίας.
Οι διακρίσεις:
Οι αθλητές που κατέκτησαν την πρώτη θέση είναι οι: Γιώργος Ιωσιφίδης (-12, -30κλ.), Γιάννης Φενερίδης (-15, -37κλ.) και Γιάννης Νιζαράντζε (+21, -70κλ.)
Οι αθλητές που κατέκτησαν την δεύτερη είναι οι: Δημήτρης Δαϊκίδης (προπαιδικό, -20κλ.), Κωνσταντίνα Δαϊκίδου (προπαιδικό, -30κλ.), Γιώργος Βασιλειάδης (προπαιδικό, -53κλ.), Γιώργος Νικολαϊδης (-12, -52κλ.) και Γρηγόρης Νικολαϊδης (-17, -73κλ.)
Οι αθλητές που κατέκτησαν την τρίτη θέση είναι οι: Αλέξανδρος Τζορτζίνης (προπαιδικό, -23κλ.), Χρήστος Ορφανίδης (-12, -34κλ.), Αδάμος Ορφανίδης (-15, -55κλ.), Γιώργος Τζημόπουλος (-15, -35κλ.), Παύλος Καφές (-15, -41κλ.), Κωνσταντίνος Δελαντώνης (-17, -70κλ.)