Σάββατο 29 Μαρτίου 2014

«Χρυσό» βαθμό για Βέροια

Πολύτιμο βαθμό πήρε η Βέροια στο Αγρίνιο (0-0 με τον Παναιτωλικό) και βγήκε προσωρινά από την επικίνδυνη ζώνη υποβιβασμού

Πολύτιμο βαθμό πήρε η Βέροια αφού απέσπασε “λευκή” ισοπαλία στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό και έφτασε τους 32 πόντους στην βαθμολογία, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Δυνατά στην αναμέτρηση μπήκε η Βέροια, θέλοντας τη νίκη, χωρίς όμως να δημιουργεί την μεγάλη ευκαιρία, ενώ από την άλλη οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν αν γίνουν απειλητικοί και το 0-0 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η Βέροια συνέχιζε να ψάχνει το γκολ της νίκης και έχασε ευκαιρία με τον Μπεν, ενώ ο Παναιτωλικός απείλησε με τον Καμαρά χωρίς όμως να βρει δίχτυα. Ετσι το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε της δύο ομάδες χωρίς τέρματα.