Σάββατο 22 Μαρτίου 2014

Πρέμιερ Λιγκ, 31η αγωνιστική Χίλια και έξι χαστούκια στον Βενγκέρ!

Ο διαιτητής αποβάλλει λάθος παίκτη!
Εφιαλτικό ήταν το 1000ό παιχνίδι του Βενγκέρ στον πάγκο της Αρσεναλ, αφού οι «κανονιέρηδες» ηττήθηκαν με 6-0 από την Τσέλσι

Η Τσέλσι επικράτησε με 6-0 της Αρσεναλ και έκανε τον Βενγέρ να μην θέλει να θυμάται το 1000ό του παιχνίδι στον πάγκο των “κανονιέρηδων”, με τον διαιτητή να αποβάλλει λάθος παίκτη!
Ο απόλυτος Θρίαμβος για την Τσέλσι, η απόλυτη ξεφτίλα για την Αρσεναλ! Και αυτό γιατί στο χιλιοστό παιχνίδι του Αρσέν Βενγκέρ στον πάγκο της Αρσεναλ η ομάδα δέχθηκε μία από τις πιο ντροπιαστικές ήττες στο πρωτάθλημα αφού δέχθηκε 6 τέρματα από την Τσέλσι.

Γκολ με το καλημέρα πέτυχαν οι μπλε, αφού μόλις στο 4ο λεπτό ο Ετό άνοιξε το σκορ, για να έρθει  δύο λεπτά αργότερα ο Σούρλε να κάνει το 2-0. Ωστόσο την παράσταση έκλεψε ο διαιτητής αφού στο 16ο λεπτό ο Αζάρ έκανε το σουτ ο Τσάμπερλεϊν να αποκρούει με το χέρι και ο διαιτητής να τον μπερδεύει με τον Γκιμπς και να τον αποβάλλει. Ετσι το πέναλτι εκτέλεσε ο Αζάρ κάνοντας το 3-0 για να ολοκληρωθεί το ημίχρονο με 4-0 από τον Οσκαρ (42').
Στην επανάληψη η Αρσεναλ παρά τις αλλαγές που έκανε δεν μπόρεσε να ακουμπήσει την μπάλα και επιπλέον δέχτηκε κι άλλα δύο τέρματα. Στο 66ο λεπτό ο Οσκαρ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 5-0, για να διαμορφωθεί το τελικό 6-0 από τον Σαλάχ στο 71ο λεπτό.

Εξι τέρματα πέτυχε και η Λίβερπουν απέναντι στην Κάρντιφ και διατηρήθηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Σουάρες (16' και 60') 96', Σκρτελ (41' και 54') και Στάριτζ (75'), ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Μουτς (9'), Κάμπελ (25') και Κάρντιφ (88').