Παρασκευή 27 Ιουνίου 2014

Κατάληψη στο βάθρο των νικητών έκαναν οι 8 αθλητές του Ημαθίωνα

Κατέλαβαν το βάθρο των νικητών οι αθλητές και αθλήτριες του Ημαθίωνα στο Λιτόχωρο
Κατάληψη στο βάθρο των νικητών έκαναν οι 8 αθλητές του Ημαθίωνα που συμμετείχαν την Κυριακή 22 Ιουνίου στους διασυλλογικούς αγώνες Παγκρατίου Γ' Ολύμπια στο Λιτόχωρο, με τη συμμετοχή 20 συλλόγων από την Ελλάδα και ενός από τη Γερμανία και περισσότερους από 300 αθλητές.

Οι αθλητές του Ημαθίωνα: Λαδόπουλος Βασίλης, Καφετζής Πέτρος, Κοτσογιανίδου Χριστινα, Αθανασιάδης Χρήστος, Ποτήρη Κωνσταντίνα, Παπαδοπούλου Ξανθή, Σουλίδης Απόστολος, Θωμαδάκης Ευάγγελος διαγωνίστηκαν σε τέσσερα διαφορετικά στυλ Παγκρατίου (ΠΑΛΑΙΣΜΑΤΑ - ΠΥΞ ΛΑΞ - ΑΓΩΝ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ ΕΔΑΦΟΥΣ -άνω των 15ετων - ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ -άνω των 15ετων) και κατέκτησαν τα εξής μετάλλια: