Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

ΗΜΑΘΙΑ ΣΠΟΡ - Δεν τα κατάφερε η Βέροια στην ΄Λεωφόρο΄. Ήττα με 2-1 από τον Παναθηναϊκό

Δεν τα κατάφερε η Βέροια στην ΄Λεωφόρο΄. Ήττα με 2-1 από τον ΠαναθηναϊκόΔεν τα κατάφερε η Βέροια στην "Λεωφόρο", όπου και ηττήθηκε με 2-1 από τον Παναθηναικό, ο οποίος προηγήθηκε με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Μαλόν, ανατρέποντας στην μεγάλη περιοχή τον Μπεργκ, με αποτέλεσμα να δεχτεί κόκκινη κάρτα. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Πράνιτς. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Παναθηναικός διπλασίασε, με τον Μπεργκ, τα τέρματα του, ενώ στο 67ο λεπτό ο Καλτσάς μείωσε σε 2-1.

Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Μαλόν, Καλί, Όστοιτς, Μπράβο, Καλτσάς΄(76' Εσπάρθα), Μπαλάφας, Μπατιόν, Γεωργιάδης (38' Βάσκες), Μπεν, Ντουμίτρου (63' Μπαργκάν)