Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

Αφλογιστία στα πόδια των παικτών του ΦΑΣ Νάουσα και αντί του 5-1 ήρθε το πικρό 1-1 με τα Τρίκαλα!Φωτορεπορτάζ

Έσπασαν κάθε ρεκόρ αστοχίας οι παίκτες της Νάουσας το απόγευμα του Σαββάτου 20 Σεπτεμβρίου, στο ΔΑΚ της πόλης, στο παιχνίδι με τα Τρίκαλα, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Α1 της ΕΠΣΗ, με τα φιλότιμα Τρίκαλα. Έτσι αντί για ένα σκορ 5-1 (χάθηκαν το λιγότερο....δέκα κραυγαλέες ευκαιρίες, οι περισσότερες τετ α τετ με τον τερματοφύλακα και κάποιες σε κενή εστία!), το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1, αφού τα Τρίκαλα ισοφάρισαν το υπέροχο τέρμα του Καφέ(στο 40ο λεπτό), στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου με κεφαλιά του Χαλβατζή, σε μια από τις..δυο φάσεις που απείλησε την εστία του Σταματέλου, σε όλο το παιχνίδι!

Ο κ.Σγούρδας ξεκίνησε το παιχνίδι  με τους Σταματέλο,Περηφανόπουλο,Ζούρκο, Βλαχοδήμο Ζήση, Παπατάνο ( πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο έκανε πολλές επελάσεις από το δεξί άκρο,δεν τροφοδοτήθηκε στο δεύτερο) Ιωαννίδη( έτρεξε σε όλο το γήπεδο), Σαρηγιαννίδη( ο κορυφαίος της ομάδας, έτρεξε παντού, οργάνωσε παιχνίδι, βοήθησε σε κέντρο και επίθεση), Αβραμόπουλο ( άριστος αν και...στρατιώτης και χωρίς προπονήσεις!) Καφέ ( μοναδικός στράικερ, ο οποίος, δημιούργησε ευκαιρίες στους συμπαίκτες του και πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ),Μουρίκι, Βλαχοδήμο Αδάμ. Αλλαγή ο Συμπεθέρης ( βοήθησε αρκετά στο β΄ημίχρονο στην θέση του Βλαχοδήμου Ζήση, αλλά έχασε μοναδική ευκαιρία),Κοσμάς και Αδαμίδης, στις θέσεις των Ιωαννίδη και Μουρίκι. Τα Τρίκαλα έμειναν με εννιά παίκτες, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη από τον (καλό ) κ.Μαντάκη, δυο παικτών του. Προσπάθησαν φιλότιμα με αντεπιθέσεις,αλλά σίγουρα πρέπει να ευχαριστούν την τύχη για την εξέλιξη του παιχνιδιού, το οποίο θα μπορούσε και να τα διασύρει,αν οι παίκτες της Νάουσας έβαζαν απλά την μπάλα στα δίκτυα. Πολλά "κιλά" μπάλα έδειξε ότι ξέρει ο Αθανασιάδης.
Το φιλμ του αγώνα
Α΄Ημίχρονο.
12΄πολύ ωραίο ανάποδο σουτ του Καφέ μόλις άουτ.
13΄ Ο Βλαχοδήμος πλασάρει άουτ σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των Τρικάλων Μουσκεφτάρα.
24΄ Πλασέ άουτ του Ιωαννίδη σε αντίστοιχο τετ α τετ.
37΄Σουτ του Μουρίκι από καλή θέση άουτ.
38Σουτ του Καφέ από την μικρή περιοχή άουτ.
40΄Νάουσα-Τρίκαλα 1-0 με υπέροχο γυριστό σουτ του Καφέ.
47΄Τα Τρίκαλα ισοφαρίζουν με κεφαλιά του Χαλβατζή,μετά από σύγχυση στα καρέ της άμυνας της Νάουσας.
Β΄ Ημίχρονο
1΄Ωραίο σουτ του Σαρηγιαννίδη, αντίστοιχα ωραία απόκρουση του Μουσκεφτάρα.
13΄Χλιαρό σουτ του Βλαχοδήμου άουτ προ κενής εστίας.
17΄Πλασέ του Συμπεθέρη προ κενής εστίας άουτ.
24΄Ωραία απόκρουση  του σε σουτ του Βλαχοδήμου, το ίδιο και  στο  επόμενο λεπτό σε σουτ του Καφέ.
32΄Κραυγαλέα ευκαιρία για τη Νάουσα χάνει ο Βλαχοδήμος σε κενή εστία.
39΄ Ο Βλαχοδήμος δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.