Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2013

Νικηφόρο πέρασμα και από το Αιγίνιο των παίδων του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας

Δεν πτοήθηκαν από την αγωνιστική απραξία των 2 εβδομάδων (τα παιχνίδια αναβλήθηκαν) οι παίχτες της παιδικής ομάδας του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, και συνέχισαν με ακόμη μια νίκη τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα. Αυτή την φόρα κέρδισαν τον Αιγινιακό εκτός έδρας με 36-58.
Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ για ένα ημίχρονο, αλλά ένα επιμέρους 21-6 στο τρίτο δεκάλεπτο, οδήγησε την ομάδα μας στην εύκολη τελική επικράτηση. Όλοι οι αθλητές του ΓΑΣ έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και αφήσαν ικανοποιημένους , τόσο τον προπονητή της ομάδας όσο και τους φιλάθλους που παρακολούθησαν το παιχνίδι.
Την Κυριακή η Αλεξάνδρεια δίνει το πρώτο εξ αναβολής αγώνα στο Κιλκίς, όπου αντιμετωπίζει τον Αετό, ενώ στις 29 του μήνα θα αντιμετωπίσει την Μελίκη στο κλειστό του 2ου Γυμνασίου.