Σάββατο 14 Μαΐου 2016

ΗΜΑΘΙΑ ΣΠΟΡ - Xαντ μπολ Ανδρών πλεί όφς Διομήδης- Φίλιππος 23-20

Xαντ μπολ Ανδρών πλεί όφς Διομήδης- Φίλιππος 23-20
Τυπική διαδικασία ήταν το σημερινό παιχνίδι χαντ μπολ μεταξύ του Διομήδη και του Φιλίππου Βέροιας με την τελευταία αγωνιστική των πλέι όφς. Νικήτρια η ομάδα του Άργους με 23-20    αφού ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.
Φυσικά και λόγο των αγώνων για την τελική φάση που θα ξεκινήσει την επόμενη Δευτέρα οι προπονητές των δύο ομάδες έκαναν αρκετές αλλάγές χρησειμοποιώντας αρκετούς νέους παίκτες για την απόκτηση εμπειριών . Άγνωστο γιατί ο κ. Σειρεκίδης επέμενε για 28' λεπτό να χρησιμοποιεί κάτω από τα δοκάρια τον Τσιλιμπάρη χωρίς να κάνει κάποιες αλλαγές σε ένα παιχνίδι χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον.  Έγινε ένα ανοικτό παιχνίδι με μικρή διαφορά στο σκόρ κυρίως στο α' ημίχρονο. Σημαντικό ότι από το 50' λεπτό μέχρι το 55' οι δύο ομάδες δεν πέτυχαν ούτε ένα γκολ (50' 22-16 και 55' πάλι 22-16. ) Από το 45' λεπτό μέχρι την λήξη του αγώνα και για 15' λεπτά ο Διομήδης πέτυχε 3 γκολ και ο Φίλιππος 4 γκολ) Τα 5λεπτά 2-1, 5-2, 7-5, 9-8, 12-10, 14-11 ημίχρονο. 15-12, 18-14, 20-16, 22-16, 22-16, 23-20 τελικό