Δευτέρα 16 Μαΐου 2016

ΗΜΑΘΙΑ ΣΠΟΡ - Πολύτιμο βαθμό η Νάουσα 0-0 στο Στρατώνι

Μοναδική ευκαιρία να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς έχασε η ομάδα της Νάουσας  παίζοντας στο Στρατώνι Χαλκιδικής όπου έμεινε στο 0-0, παίρνοντας ωστόσο τον πολύτιμο βαθμό που θα της δώσει τη δυνατότητα να επανέρθει στη Γ' Εθνική.
Στο α' ημίχρονο μπορεί η Νάουσα να ήταν καλύτερη όμως οι γηπεδούχοι είχαν δύο εκπληκτικές ευκαιρίες με σουτ στα δοκάρια του Ιωακειμίδη. Στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν και πάλι τον έλεγχο του αγώνα και θα μπορούσαν με τις ευκαιρίες των Ηλιάδη και Καφέ να πάρουν ακόμη και τη νίκη. Πάντως για έκτος έδρας αγώνα η Νάουσα (είχε τη συμπαράσταση των φιλάθλων της) τα πήγε αρκετά καλά και φυσικά παραμένει ένα από τα δύο φαβορί για την άνοδο.
Η σύνθεση της ΝΑΟΥΣΑΣ: Ιωακειμίδης, Ζούρκος, Περηφανόπουλος, Ηλιάδης, Μουσικάκης, Αβραμόπουλος, Συμπεθέρης (64' Σαρηγιαννίδης), Λαμπριανίδης (90'+ Πατατούκας), Μουρίκι, Καφές, Ουέλινγκτον (78' Α. Βλαχοδήμος).
Στον άλλο αγώνα ο Αλμωπός Αριδαίας συνέτριψε το Πάικο Γουμένισσα με 5-0.